datacenter

W tym Data Center znajdują się serwery naszego hostingu.

O naszym serwisie

Właścicielem serwisu jest firma MARTEL, która istnieje od 1998 r. Jesteśmy dostawcą internetu i usług hostingowych dla firm. Widząc rosnące zapotrzebowanie na zewnętrzny serwer/magazyn danych jak i hosting WWW postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność o ten właśnie serwis – SDATA.

Serwery naszego serwisu ulokowane są w jednych z największych centrów danych w Niemczech i w Polsce. Serwery główne znajdują się w Niemczech natomiast zapasowe dzierżawione są w Polsce. Są wydajne i pracujące w redundantnych macierzach aby zapewnić nieprzerwaną dostępność 24/7.

Parki danych to najnowocześniejsze i przyjazne dla środowiska infrastruktury. Klimatyzowane, z ochroną przeciwpożarową, systemami redundantnego zasilania w tym agregatami, systemami monitoringu i kontroli dostępu, z kilkudziesięcioma łączami internetowymi na 7 Tb/s sumarycznej przepustowości zapewnią bezpieczną i nieprzerwaną pracę naszych serwerów.​

Wszystkie centra danych naszego dostawcy zdobyły certyfikat ISO 2700, który potwierdza, że centrum danych będzie przestrzegać ścisłych standardów bezpieczeństwa informacji, korzystając z ISMS, w tym ochrony bezpieczeństwa, poufności i integralności danych swoich klientów. Ponadto dostawca zapewni zabezpieczenia, dzięki czemu tylko uwierzytelnieni użytkownicy będą mieli dostęp do swoich systemów informatycznych

Misja Hostingu SDATA

Misją naszego hostingu jest stabilne i niezawodne dostarczenie usług, które oferujemy. Skupiamy się na dostarczeniu usług zmierzającym do 100% dostępności.

Klient, który wykupi u nas usługę ma pewność, że usługa zawsze działa. Jakiekolwiek prace związane z utrzymaniem wykonujemy po 0.00. Ponadto serwery pracują w redundancjach po to aby zapewnić po 100% działania. I póki co utrzymujemy ten wysoki poziom. Niezależny monitoring Grafana.net (link na dole „Statystyki serwerów”), to potwierdza. Dostępność naszych usług to 99,8 – 100%.

misja