Instrukcja zmiany wyglądu ikon plików i folderów

Wygląd ikon plików i folderów po zainstalowaniu klienta Seadrive może wyglądać jak poniżej:


Nie każdemu te ikony mogą się podobać dlatego istnieje możliwość wyłączenia tego typu ikon i wtedy pliki i foldery na Wirtualnym Dysku będą wyglądały tak samo jak te z Windowsa.


Aby to zrobić należy wykonać następujące kroki:

1. Kliknąć prawym na ikonie programu Seadrive w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać „Ustawienia”.

2. Następnie w zakładce „Podstawowe” wyłączyć opcję „Włącz rozszerzenie Explorera”.

3. Następnie należy wyłączyć całkiem program Seadrive (klikając prawym na ikonie Seadrive i wybierając „Wyjście”)

4. Teraz należy otworzyć rejestr Windowsa, aby to zrobić klikamy na klawiaturze klawisz ze znaczkiem Windowsa  i wpisujemy „regedit” i klikamy Enter.

5. Następnie w tym oknie otwieramy krok po kroku następującą ścieżkę: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellIconOverlayIdentifiers

6. Następnie w tym folderze zobaczymy (jak na poniższym obrazku) osiem wpisów (od 01 do 08) z nazwami Seafile.Exticon.Synced – należy wszystkie te wpisy usunąć.
 

 

 

Po wykonaniu tej czynności należy zamknąć to okno edytora rejestru i zrestarować Windows. Od tej pory po restarcie ikonki na Wirtualnym Dysku znowu będą miały wygląd zwykłych ikon.

 

Należy jednak pamiętać aby czasem nie zaznaczyć z powrotem tej opcji „Włącz rozszerzenie Explorera” w ustawieniach klienta Seadrive gdyż wtedy ikonki znowu zmienią wygląd na ten „dyskowy”.